adresBorszewice Cmentarne 30A, 98-100 Łask

Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Telefon 601 689 023 

Telefon 781 234 343

Blog

chlewnia

Jakie czynniki należy brać pod uwagę przy wyborze wyposażenia chlewni?

Wybór odpowiedniego wyposażenia chlewni jest kluczowy dla zapewnienia zdrowia i dobrostanu zwierząt oraz efektywności produkcji. Należy uwzględnić szereg czynników, które wpłyną na codzienne funkcjonowanie gospodarstwa, a także na długoterminową rentowność inwestycji.

Czytaj więcej...

wentylatory inwentarskie

Jakie są zalety i wady wentylatorów inwentarskich?

Wentylatory inwentarskie, jako jeden z podstawowych elementów systemów wentylacyjnych, mają za zadanie zapewnić odpowiedni przepływ powietrza. Chociaż są one niezbędne do utrzymania optymalnych warunków środowiskowych zarówno ich zalety, jak i wady powinny być dokładnie rozważone przez każdego hodowcę przed podjęciem decyzji o ich instalacji.

Czytaj więcej...

legowisko prosiaka

Organizacja legowiska dla prosiąt. Kilka rzeczy o których należy pamiętać

Ważnym problemem przy opiece nad prosiętami jest wysoki odsetek wypadków w wyniku przygnieceń. Takie zdarzenia oznaczają wymierne straty dla hodowli, stąd zadbanie o właściwą profilaktykę w tym zakresie i inwestycja w zabezpieczenia może przełożyć się na odczuwalne oszczędności. Jednym z rozwiązań, które może przynieść dobre rezultaty w krótkim czasie będzie zakup jarzm porodowych, jednak paleta możliwości, jeżeli chodzi o organizację przestrzeni, w której mają przebywać prosięta, jest szersza. Przekonajmy się, co jeszcze będzie istotne.

Czytaj więcej...

chlewnia

Zastosowanie PCV w budowie przegród chlewni

Hodowla trzody chlewnej wymaga korzystania z odpowiednio przystosowanych budynków inwentarskich, których wnętrze zostanie urządzone w taki sposób, by w maksymalnym stopniu ułatwiało wykonywanie wszystkich niezbędnych do obsługi zwierząt czynności. Jednymi z najważniejszych elementów ich wyposażenia okażą się wygrodzenia do chlewni, konieczne do prawidłowego zorganizowania jej wnętrza. Przekonajmy się, jaka jest funkcja wygrodzeń i sprawdźmy, dlaczego materiał, z jakiego będą zrobione, ma tak duże znaczenie.

Czytaj więcej...

prosięta

Czym charakteryzują się ruszta pełne dla prosiaków?

Tradycyjne metody utrzymywania trzody chlewnej bazują na wykorzystywaniu ściółki, która najczęściej jest rozkładana dość grubą warstwą. Taki system sprawia, że zmniejsza się koszt wyposażenia chlewni, jednak tym samym rośnie ilość czynności, które należy wykonać w celu pozbywania się obornika, magazynowania, przygotowywania oraz podścielania słomy, a także dbania o odpowiedni poziom higieny przekładający się na zdrowie stada. W przypadku większych hodowli znacznie częściej stosowane są więc ruszta betonowe dla trzody. Przekonajmy się, jakie są korzyści z użycia rusztów i ich ograniczenia.

Czytaj więcej...

świnia

Jak zadbać o komfort cieplny zwierzęcia w budynku inwentarskim?

Uzyskiwanie dobrych wyników w hodowli trzody chlewnej łączy się z zapewnieniem zwierzętom optymalnych warunków bytowania, co przekłada się na tempo rozwoju i przyrostu masy. Kluczem do sukcesu będzie nie tylko dobry dobór paszy oraz jej dawkowania, ale również zadbanie o takie wyposażenie budynku inwentarskiego, które sprawi, że zwierzęta będą miały zapewniony komfort cieplny, co zapobiegnie zarówno przegrzaniu, jak i nadmiernemu wychłodzeniu. Jest to tym ważniejsze, że świnie są wyjątkowo wrażliwe na warunki termiczne. Wszelkie odstępstwa prowadzą do zahamowania wzrostu, a nierzadko wręcz spadku wagi. Przekonajmy się, co będzie ważne w utrzymaniu w chlewni właściwych parametrów powietrza.

Czytaj więcej...

chlewnia

Jaką wentylację założyć do chlewni?

Osiąganie wysokiego poziomu produkcji w przypadku hodowli trzody chlewnej wiąże się z uzyskiwaniem dobrych przyrostów masy przy optymalizacji zużycia paszy. Wśród sposobów pozwalających na zwiększenie efektywności szczególne znaczenie ma zadbanie o dobrostan zwierząt i wyeliminowanie czynników mogących wpłynąć na pogorszenie się ich stanu zdrowia lub kondycji. Jedną z najważniejszych, lecz nie zawsze docenianych kwestii będzie wybór i montaż odpowiedniej wentylacji do chlewni. Przekonajmy się, dlaczego jest to ważne i sprawdźmy, jakie istnieją w tym obszarze możliwości.

Czytaj więcej...

chlewnia

Jaki wybrać komin wentylacyjny do chlewni?

O tym, jak ważna jest wentylacja w budynku inwentarskim typu chlewnia, nikogo zainteresowanego tematem nie trzeba raczej przekonywać. W naszym artykule przyjrzymy się, jakie kominy wentylacyjne do chlewni oferujemy i zerkniemy też na inne całego systemu wentylacji. Postaramy się również zachęcić do korzystania z fachowego doradztwa w sprawie wyboru komina do chlewni.

Czytaj więcej...

chlewnia

Jak powinna być wyposażona dobra chlewnia?

Prowadzenie hodowli trzody wymaga zapewnienia odpowiednich warunków do utrzymywania stada. Bez właściwego wyposażenia chlewni ciężko o uzyskiwanie dobrych przyrostów masy oraz zachowania zwierząt we właściwej kondycji, a więc i osiągnięcia satysfakcjonujących wyników finansowych. Przekonajmy się, jakie urządzenia i akcesoria powinny się znaleźć w każdej nowoczesnej chlewni.

Czytaj więcej...

Na co zwracać uwagę wybierając kojce porodowe dla macior?

Kojce porodowe dla macior są stosunkowo nowym rozwiązaniem, dzięki któremu maciora po porodzie ma większą swobodę ruchu, jednocześnie nie wpływając negatywnie na bezpieczeństwo prosiąt. Zastosowanie kojca porodowego dla macior pozwala na zwiększony dobrostan tych zwierząt. Aby mogły być stosowane, muszą spełniać wymagania dwóch grup technologicznych, a mianowicie loch i prosiąt. Rozwiązania tego typu mają wiele zalet.

Czytaj więcej...